Diákjaink tanulmányi sikerei

Angol versenyek

ON-LION országos angol verseny

A 6. osztályból részt vettek:  Makra Mónika, Molnár Adrienn, Tajti Ágnes, Raj Mirella, Sántha Boldizsár.
A 7. osztályból részt vettek:  Bakacsi Lili, Mészáros Eszter.

„Milne” angol nyelvű városi szavalóverseny
Elindult és szépen szerepelt Csala Hanga 4. osztályos és Tajti Ágnes 6. osztályos tanuló.

„Fox” nemzetközi angol nyelvű verseny
A 6. osztályból részt vettek:  Makra Mónika, Tajti Ágnes, Raj Mirella, Miklós Gerda, Sántha Boldizsár.
A 7. osztályból részt vettek:  Bakacsi Lili, Mészáros Eszter, Breskó Izabella, Gera Brenda, Tatár Liliána.

„Titok” országos angol nyelvű levelező verseny
A 7. osztályból részt vettek:  Bakacsi Lili, Mészáros Eszter, Tatár Liliána, Gőgh Ádám.

„Shakespeare” városi műfordítói verseny
Börtsök Zoé 8. osztályos tanuló döntőbe jutott.

„Litteratum” országos angol verseny
A 7. osztályból részt vettek:  Bakacsi Lili, Mészáros Eszter, Tatár Liliána.
A 8. osztályból részt vettek:  Börtsök Zoé, Hegedűs Zsófia, Márki Kata, Papp Klaudia.

 

A Tömörkény István Gimnázium szervezésében megrendezett történelem-műveltségi vetélkedőn részt vettek:
Balázs Bálint 7.o., Csóti Benedek 7.o., Bite Fanni 8.o.(12. helyezés), Börtsök Zoé 8.o.(5. helyezés), Hegedűs Zsófia 8.o., Kratochwill Márk 8.o.(11. helyezés).
Hrabovszky Bercel a Karolina Általános Iskolában megrendezett megyei népdaléneklési versenyen első helyezést nyert el .

 

2014. november 18-án idegen nyelvi vetélkedőt rendeztünk a felső tagozatos diákjaink számára. A jó hangulatú megmérettetés eredménye a következő lett :

1. helyezett a 3. csoport: Lóczi Csenge, Csontos Anett, Danc Dominik, Sántha Boldizsár, Braskó Izabella, Kratochvill Márk, Szabó Benjámin

2. helyezett a 2. csoport: Hrabovszky Marcell, Mészáros Péter, Illés Tamás, Hódi Kevin, Bite Fanni, Kovács Stefánia, Tóth Enikő

3. helyezett az 1. csoport: Kubatovics Bella, Csóti Benedek, Pördi Norbert, Molnár Adrienn, Gőgh Ádám, Magyari Dániel, Tatár Liliána

 

Licsicsányi Boglárka Csenge az MCSME Ifjúsági Tagozata által szervezett KI-MIT-TUD – on  első helyezést szerzett és kimagasló teljesítményéért  oklevelet is kapott.

Kajcic Kitti a Bendegúz Tudásbajnokság Országos Versenyén első helyezést nyert el a 2. osztályosok környezetismeret kategóriájában.
Felkészítő tanára: Sáriné Kis Mária és Gulácsiné Vass Mária, és a felkészülésben sokat segített édesanyja, Barta Eidt.

Csala Hanga a Zrínyi Ilona matematika verseny országos fordulóján  35. helyezett lett!
Felkészítő tanára: Laczi Zsuzsanna

Varga Szofi a Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti verseny középdöntőjében 2. helyezést ért el, Karadgh Mehtap Magpule 6. helyezett és Császár Dániel 15. helyezett lett.
Felkészítő tanára: Dobos Edit

A Tisza-parti Általános Iskolában megrendezett Angol versenyen Kratochwill Márk 10. és Börtsök Zoé 11. helyezett lett

A Titok Angol országos versenyen iskolánkból a következő tanulók indultak:
a 6. osztályból: Bakacsi Lili, Mészáros Eszter, Szatmári Zoltán
a 7. osztályból: Börtsök Zoé, Márki Kata, Papp Klaudia, Kratochwill Márk

A Megyei forduló eredményei a jövő hónapban várhatóak.

Börtsök Zoé és Márki Kata elindult a Shakespeare műfordítói versenyen. Sok sikert kívánunk nekik!

Április 8-án megrendeztük hagyományaink szerint az idegen nyelvi szavalóversenyt.

Az eredmények a következők :

Angol:
4-5. osztály: Volent Emma I. helyezés, Molnár Adrienn II. helyezés, Sántha Boldizsár III. helyezés, Tajti Ágnes III. helyezés
6-7-8. osztály: Börtsök  Zoé I. helyezés, Bite Fanni II. helyezés

Német :
4-5. osztály: Hrabovszky Marcell I. helyezés,Pördi Norbert II. helyezés, Bodó Panna III. helyezés, Kubatovics Bella III. helyezés
6-7-8. osztály: Bogár Viktória I. helyezés, Csóti Benedek II. helyezés

A Víz Világnapja 2014  városi vetélkedőn iskolánk csapata sikeresen szerepelt. Tagjai : Bite Fanni, Börtsök Zoé, Hegedűs Zsófi 7. osztályos tanulók.

Császár Dániel, Karadag Mehtap Magpule és Varga Szofi a “Madarak és fák napja” országos verseny területi fordulóján az I. helyen végzett!
Felkészítő tanáruk: Dobos Edit

 

Csala Hanga a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulóját megnyerte!
Felkészítő tanára: Laczi Zsuzsanna

Fuder Péter a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulóján 15. helyezett lett.
Vőneki Barnabás a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulóján 18. helyezett lett.
Kajcic Kitti a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulóján 87. helyezett lett.
Felkészítő tanáruk: Sáriné Kis Mária

Vajda Mónika az ifjú költő- és írópalántáknak rendezett városi versenyen próza/valóság kategóriában III. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Kovács Kinga

Comments are closed